Historie GORDON Roadster


Na začátku byl sen, stvořit krásné auto….

Gordon - historická vozidla - sraz vozidelA tak se v roce 1996 zrodil Gordon Roadster.

Chceme se vámi podělit o fascinující historii firmy, která stojí za výrobou ikonického auta - Gordon Roadster! Tento vůz prošel několika vývojovými fázemi, které stojí za to se o nich zmínit.

První série Gordon Roadsteru se začala vyrábět v roce 1996. Prvním vozem byl prototyp, který položil základy pro další úspěchy značky. Tato série byla ukončena v roce 2002, a za tu dobu se vyrobilo celkem 16 aut.
Vozy první série Gordon Roadster používaly 4válcový motor Ford Zetec-E 1.8 16V, 96 kW (130 HP). Tato pohonná jednotka plnila emisní normu Euro 2.

Druhá série byla zahájena v roce 2007 a trvala až do roku 2009. Během této doby byly vyrobeny pouze 3 vozy, což ještě více zvýšilo jejich exkluzivitu a prestiž.
Vozy druhé série Gordon Roadster 3.0 V6 byly vybaveny 6válcovým motorem Ford Duratec-ST 3.0 V6, 166 kW (226 HP). Tato pohonná jednotka s rezervou plnila emisní normu Euro 4, naměřené hodnoty emisí splňují ještě dnes emisní normu Euro 6.

V roce 2010 jsme ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni vyvinuli elektrickou odlehčenou verzi vozu Gordon Roadster s označením EHR 10 (Electric hot rod). V září téhož roku získal společný konstrukční tým s tímto vozem dělené 1. místo v soutěži o nejzajímavější prototyp českého elektromobilu. Při jízdních zkouškách dokázal tento prototyp opakovaně ujet vzdálenost 230 km na jedno nabití akumulátorů.

Třetí série se rozjela v roce 2021 s výrobou homologačního vozu. V roce 2022 byly vyrobeny 2 auta a v roce 2023 se momentálně vyrábí 3 vozy. Do konce roku 2023 je možné vyrobit dalších 10 aut! 

Chcete se stát majitelem jednoho z těchto unikátních vozů? Neváhejte a pořiďte si svého vlastního Gordona! Tento exkluzivní vůz vás určitě nadchne svým designem, výkonem a ojedinělostí. 

 

Napsali o nás »

Chci objednat GORDON »

Zastihnete nás na

GORDON

Hornická 2500
41301 Roudnice nad Labem

Napšite nám

Kontaktní formulář »


Staňte se nepřehlédnutelným, staňte se součástí legendy Gordon Roadster.

Copyright © 2021 GORDON - Automobilové závody Gordon s.r.o. Všechny práva vyhrazena.

Modely uvedené v této prezentaci a jejich technické specifikace se mohou lišit od modelů a výbavy nabízené v budoucnu. Prezentované fotografie nebo popisy mohou připadně obsahovat prvky příplatkové výbavy. Uvedené odstíny barev se mohou mírně lišit od skutečnosti.  Nabídka platí až do odvolaní. Za případné chyby neneseme odpovědnost.