Historie GORDON Roadster


Na začátku byl sen stvořit krásné auto…

Gordon - historická vozidla - sraz vozidelA tak se v roce 1996 zrodil Gordon Roadster.

Chceme se s vámi podělit o fascinující historii firmy, která stojí za výrobou ikonického auta - Gordon Roadster. Tento vůz prošel několika vývojovými fázemi, které stojí za to se o nich zmínit.

První série Gordon Roadster se začala vyrábět v roce 1996. Prvním vozem byl prototyp, který položil základy pro další úspěchy značky. Tato série byla ukončena v roce 2002 a během té doby se vyrobilo celkem 16 vozů.
Vozy první série Gordon Roadster používaly 4válcový motor Ford Zetec-E 1.8 16V, 96 kW (130 HP). Tato pohonná jednotka plnila emisní normu Euro 2.

Druhá série byla zahájena v roce 2007 a trvala až do roku 2009. Během této doby byly vyrobeny pouze 3 vozy, což ještě více zvýšilo jejich exkluzivitu a prestiž.
Vozy druhé série Gordon Roadster 3.0 V6 byly vybaveny 6-ti válcovým motorem Ford Duratec-ST 3.0 V6, 166 kW (226 HP). Tato pohonná jednotka  plnila emisní normu Euro 4. Naměřené hodnoty emisí splňují ještě dnes emisní normu Euro 6.

V roce 2010 jsme ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni vyvinuli elektrickou odlehčenou verzi vozu Gordon Roadster s označením EHR 10 (Electric hot rod). V září téhož roku získal společný konstrukční tým s tímto vozem dělené 1. místo v soutěži o nejzajímavější prototyp českého elektromobilu. Při jízdních zkouškách dokázal tento prototyp opakovaně ujet vzdálenost 230 km na jedno nabití akumulátorů.

Třetí série se rozjela v roce 2021 s výrobou homologačního vozu. 

Chci objednat GORDON »

Zastihnete nás na

GORDON

Hornická 2500
41301 Roudnice nad Labem

Telefon

 +420 601 582 933

Napšite nám

Kontaktní formulář »


Staňte se nepřehlédnutelným, staňte se součástí legendy Gordon Roadster.

Copyright © 2021 GORDON - Automobilové závody Gordon s.r.o. Všechny práva vyhrazena.

Modely uvedené v této prezentaci a jejich technické specifikace se mohou lišit od modelů a výbavy nabízené v budoucnu. Prezentované fotografie nebo popisy mohou připadně obsahovat prvky příplatkové výbavy. Uvedené odstíny barev se mohou mírně lišit od skutečnosti.  Nabídka platí až do odvolaní. Za případné chyby neneseme odpovědnost.